جزئیات محصول

حراج!
gas-r22-refrigerant-گاز کولر گازی

5,500,000 تومان 5,700,000 تومان

گاز r22

مقایسه

این محصول را به اشتراک بگذارید

توضیحات

گازr22 ، گاز 22 یا، کلرودیفلورومتان، دیفلوئورو مونوکلرومتان که به اختصار  (HCFC) نشان داده می شود. این گاز بی رنگ با عنوان HCFC-22 یا R22 شناخته می شود. از این گاز به عنوان پیشران و مبرد مورد استفاده قرار می گیرد. شاید یه گوش شما هم رسیده که این گاز با تمام کاربردهایی که دارد در حال آسیب رساندن به کره ی زمین می باشد. چه آسیبی؟ استفاده بیش از اندازه از این گاز موجب گرم شدن زمین که خود این موضوع موجب نازک شدن لایه ی ازن می باشد. اما با همه ی این مسائل به دلیل تقاضای بالا به صورت جهانی بسیار مورد استفاده قرار می گیرد به خصوص در کشورهای در حال توسعه.

قیمت گاز 22

یکی از دلایل استفاده بیش از اندازه از این گاز در کشورهای جهان سوم ارزان بودن این گاز می باشد. قیمت این گاز بستگی به حجم درخواستی شما دارد. یکی از کاربردهای بسیار پر تقاضای این گاز در فصل تابستان برای شارژ کولرگازی می باشد. قیمت گاز22 مصرفی هم بستگی به میزان شارژ دارد. اما در نهایت بدانید که قیمت این گاز با اینکه تقاضای بالایی دارد بسیار مناسب است.

تولید گاز r22

تولید گاز 22 در سطح جهانی در سال 2008 حدود 800 گرم در سال بود که در حال حاضر بیش از 450 گرم از این گاز متعلق به کشورهای در حال توسعه می باشد. کشورهای توسعه یافته خیلی بیشتر به فکر مسائل زیست محیطی و لایه ازن می باشند که این موضوع موجب کاهش تقاضای آن ها برای گاز r22 می باشد.

گاز R22 با فرمول شیمیایی CHClF2، مبردی است که کلرودیفلورومتانی نیز می باشد و بطور گسترده ای به عنوان هیدروکلرول فلوئوروکربن شناخته می شود که از نوع گازهای گلخانه ای است. R22 بر روی ازن موجود در جو تأثیر منفی دارد و در مرحله حذف قرار دارد. افرادی که دارای HVAC یا سیستم تهویه مطبوع هستند که با گاز R22 شارژ شده اند و نیاز به تعویض دارند، باید سیستمی بخرند که دارای مبرد R410A باشد. پس از  سال 2020، کولرهای گازی R22 قابل شارژ نیستند.

چرا گاز R22 مضر است و استفاده از آن ممنوع می باشد؟

از آنجاییکه گاز R22 ممنوع اعلام شده است زیرا راه خود را به اتمسفر فوقانی باز می کند و سبب تخریب لایه ازن می شود و به دی اکسید کربن تبدیل می گردد. دی اکسید کربن یک گاز گلخانه ای است که نه تنها برای محیط زیست بلکه به طور کلی به ویژه برای کشاورزی و مزارع مشکلات زیادی ایجاد می کند.

به عنوان یک گاز، اشعه خورشیدی را به زمین بازتاب می دهد و باعث گرم شدن آن می شود. هنگامی که با آب (باران) مخلوط می شود اسید کربنیک تولید می کند که به گیاهان آسیب می رساند (برگ های آن ها را می سوزاند). به عنوان یک آلاینده هوا، دی اکسید کربن در دوز زیاد برای انسان کشنده است و در دوز پایین منجر به آسم و بیماری تنفسی می شود.

شارژ کولرگازی گاز r22

شارژ کولرگازی گاز r22

کاربرد گاز R22

R22 در واحدهای تهویه مطبوع و سیستم های HVAC کاربرد فراوانی دارد. در ساخت واحدهای برودتی از R22 استفاده شد.  در حال حاضر، فقط برای شارژ مجدد یا شارژ واحدهای تهویه مطبوع که دارای نشتی هستند، استفاده می شود.

حتی در حال حاضر R22 به طور گسترده ای در صنایع، برای مایع سازی گازهایی مانند کلر، برای تهیه آب خنک در فرآیندهای مختلف، ماشین آلات، چیلرها، سیستم تهویه مطبوع مرکزی و غیره مورد استفاده قرار می گیرد.

خصوصیات فیزیکی و شیمیایی گاز R22

نقطه جوش آن -40.8 درجه سانتیگراد است. به دلیل نقطه جوش پایین آن، این مبرد ابتدا برای کاربردهای درجه حرارت پایین مانند فریزرهای خانگی و مزرعه و در کاربردهای تبرید صنعتی تولید شد. دمای تخلیه R22 کاملاً زیاد است، از این رو باید درجه گرمای بیش از حد در سیستم هایی که از این مبرد استفاده می کنند حداقل باشد. ضریب فشرده سازی برای سیستم های با استفاده از این مبرد نیز باید کم باشد.

مبرد R22 به راحتی با روغن در دمای کندانسور حل پذیر است، اما در دمای تبخیر تمایل به جدا شدن از روغن دارد، اما اگر تبخیر کننده و لوله های مکش به درستی طراحی شوند ، چنین مشکلی ایجاد نمی شود.

دیدگاهها

هیچ دیدگاهی برای این محصول نوشته نشده است.

اولین نفری باشید که دیدگاهی را ارسال می کنید برای “گاز r22”

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برای مشاوره تماس بگیرید