سرویس کولر گازی

سرویس کولر گازی سامسونگ، سرویس کولر گازی ال جی، سرویس کولر گازی جنرال، سرویس کولر گازی توشیبا، سرویس کولر گازی مدیا، سرویس کولر گازی گری و…. در سرتاسر تهران

کولر گازی از لوازم خانگی مهمی است که در صورت سرویس نشدن آن عمر آن کم می شود و شما را با هزینه های تعمیر کولر گازی و یا حتی خرید کولر گازی دیگر مواجه می کند. نه فقط کولر گازی بلکه همه لوازم مکانیکی و برقی به این صورت می باشد و لازم است در زمان مشخصی اقدام به سرویس آن ها نمایید. اما برای سرویس کولرهای گازی چه زمانی باید دست به کار شوید و راه های مراقبت از آن به چه شکل است؟! با ما همراه باشید تا شما را با چگونه نگهداری و سرویس کولر گازی آشنا کنیم

سرویس کولر گازی

کولر گازی نیز همچون دیگر مثل ماشین لباسشویی، کولرهای آبی و یخچال فریزر و دیگر لوازم دیگر در دوره معینی باید سرویس شود. در اصل هریک از قطعات کولرگازی مهم و حیاتی هستند و عدم کارکرد صحیح آن می تواند باعث مشکل ساز شدن در کل عملکرد کولر گازی شود. به همین دلیل بهتر است با هماهنگی یک سرویسکار با تجربه و توانمند در یک زمان مناسب، برای سرویس اسپلیت کولر گازی اقدام نمایید. نا گفته نماند که گاهی خود شما هم می توانید با نگهداری درست، مانع از اختلال کولر شوید. لازم است بدانید: فیلترهای کولر در اثر استفاده زیاد، گرد و غبار را به خود جذب کرده و کثیف می شوند، در این حالت شما بایستی آنها را شستشو دهید تا مشکلی در خنک کردن فضا ایجاد نکند. اگر از سرویس و تعمیر کولر گازی خود غافل شوید خیلی زود کثیف شده و باعث آسیب رساندن به کمپرسور و در نتیجه بالا رفتن هزینه های برق مصرفی شما می شود. به همین جهت برای سرویس و تعمیر کولر گازی در زمان خودش اقدام نمایید، از این رو بهترین زمان برای سرویس اسپلیت کولر گازی، اول فصل بهار و یا زمستان است تا بتوانید در این زمان که نیاز چندانی به کولر ندارید تمامی سرویس هایش را انجام دهید. برای سرویس هرگونه لوازم خانگی خود هم می توانید با تیم مجرب و حرفه ای ایران اسپلیت تماس بگیرید.

خرابی کولر گازی و سرویس آن

آیتم های بسیاری می تواند به عنوان خرابی کولر گازی شناخته شود، به عنوان مثال ممکن است کولر شما در هنگام انجام کارکرد، صدای ناهنجاری بدهد که در این حالت باید به محل قرارگیری کولر توجه کنید، شاید در مکان مناسبی قرار نگرفته باشد. احتمال اینکه پیچ های کمپرسور هم شل شده باشند وجود دارد که می توانید این دو مورد را خودتان مورد بررسی قرار دهید و یا برای سرویس کولر گازی با یک تعمیرکار تماس بگیرید.

گاهی امکان دارد دستگاه روشن نشود! در این صورت اولین موردی که باید آن را مورد بررسی قرار دهید، قطع برق است! امکان دارد برق دستگاه قطع باشد و یا برد الکترونیکی خراب شده باشد که بایستی برای سرویس اسپلیت کولر گازی با یک تعمیرکار حرفه ای تماس بگیرید. لازم است بدانید: انتخاب سرویس کار کولر گازی نیز دارای اهمیت بسیاری است، چرا که با یک سرویس درست و به موقع می توانید تا سال های سال از آن استفاده نمایید، همچنین با ایران اسپلیت می توانید کیفیت، سرعت در انجام کار و قیمت مناسب را تجربه کنید. بنابراین برای سرویس اسپلیت کولر گازی با این مجموعه تماس بگیرید.

اقدامات لازم جهت سرویس کولر گازی

در مرحله نخست باید این نکته را یاد آور شد که تا جای ممکن همزمان از کولرگازی و کولر آبی در یک مکان استفاده نکنید زیرا این دو وظایفی متضاد با یکدیگر دارند، کولرگازی از محیط رطوبت می گیرد ولی کولر ابی به محیط رطوبت می دهد. باید دقت کنید که در زمان نصب یونیت داخلی کولر گازی به دکراسیون منزل آسیبی نرسد.

محلی که برای نصب کولر گازی انتخاب میکنید باید مناسب با وزن پنل باشد تا براحتی وزن کولر گازی را تحمل کند و باید قبل از نصب کولر گازی به جنس دیوار دقت کنید.هم چنین پنل در محلی نصب شود که پرتاب باد مناسب با محیط را انجام دهد.

برای نصب پنل داخلی کولر گازی برای جلوگیری از کثیف شدن محیط بهتر است دریل های کیسه دار را به کار ببرید و قبل از عملیات سوراخکاری نهایی بهتر است از مته راهنما استفاده شود و در زمان سوراخ کاری توجه داشته باشید که سوراخ کاری با شیب کمی به سمت بیرون صورت پذیرد.

امروزه بهترین و به صرفه ترین شیوه برای انجام عمل رطوبت گیری کولر گازی ، وکیومکردن است. عمل وکیوم قبل از راه اندازی دستگاه امری الزامی است زیرا اگر رطوبت و گردو غبار از طریق لوله و یا هوای داخل پنل وارد سیستم شود باعث کاهش روند کارکرد دستگاه و در نهایت  آسیب دیدن کولر گازی می شود. نا گفته نماند در سیستم هایی که گاز داخلی کندانسور به هر علتی تخلیه شده باشد قبل از انجام عمل وکیوم باید شیرهای سرویس را باز نگه داشته تا عمل تخلیه به طور کامل در کل سیستم انجام شود.

سرویس کولر گازی

همان طور که قبل نیز اشاره شد همه کولرهای گازی به سرویس دوره ای نیاز دارند تا بتواند طول عمر زیاد و عملکرد درستی داشته باشند. انجام سرویس دوره‌ای شما به شما این اطمینان را خواهد داد که دستگاه‌تان در بهترین حد بهینه بدون خراب شدن ناگهانی کار می‌کند.

سرویس دوره‌ای کولر گازی معمولا باعث افزایش بهره وری کولر گازی می شود و باعث کاهش هزینه های برق مصرفی شما می شود. کثیف بودن فیلتر هوا موجب می شود که کولر نتواند هوا را داخل خانه به خوبی به گردش در آورد. و حاصلش این می‌شود که کولر گازی باید برای زمان بیشتری در طول روز کار کند و شاید شما مجبور شوید که تنظیمات دمایی آن را عوض کنید زیرا حتی با کارکرد بیشتر کولر گازی احساس راحتی و خنکی نمی کنید. کثیف بودن و جرم گرفتن کویل کندانسور باعث می شود که کمپروسور سردکننده سخت‌تر کار کند، که سرویس برق جریان بیشتری را متحمل می شود و حاصل آن افزایش هزینه‌های قبض برق خواهد بود.

سرویس دوره‌ای باعث می شود ایرادات و مشکلات کولر گازی قبل از این که بزرگتر و بیشتر شود بررسی شوند و در هزینه های شما صرفه جویی می کند. کثیف بودن کندانسور علاوه بر این که باعث می شود کولر گازی بیشتر و شدید تر کار کند باعث افزایش هزینه های برق و خرابی زودرس آن می شود.

برای مشاوره تماس بگیرید